İngiltere’de Afrin protestoları devam ediyor

BİRÇOK Avrupa kentinde başlayan ve giderek artan Afrin protestoları İngiltere’nin Londra ve Manchester şehirlerinde de gerçekleşti.

Türkiye’nin Afrin harekatına karşı bir dizi Avrupa kentinde eylemler düzenlenirken,  Londra ve Manchester’da tren istasyonları protestoların adresi oldu. Machester’da Piccadilly tren istasyonu, Londra’da ise King’s Cross istasyonunda ulaşım kesintiye uğradı. Piccadilly tren istasyonu yaklaşık üç saat boyunca kapalı kaldı.

Özellikle protestoların anneler gününe denk gelmesi ve tren istasyonlarında trenlerin çalışmaması nedeniyle birçok insanın mağdur olmasına neden olan olaylar İngiltere ulusal basınında geniş yer buldu.

Manchester’daki olaylarla ilgili olarak Kürdistan’ın Dostları adlı gruptan yapılan açıklamada, Afrin’de yaşananlara dikkat çekmek istedikleri belirtildi.

AFRİN İÇİN DGB’DEN AÇIKLAMA

Demokratik Güç Birliği üyeleri Britanya Alevi Federasyonunda bir arya gelerek Afrin’de devam eden harekat ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

14 Mart Çarşamba akşamı saat 18.30’da Great Cambridge Road N9 9LE adresinde gerçekleşen basın açıklamasına katılım yoğun oldu.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.