“Sevgiyle doğan kadın sevgiyle güzelleşir”

LONDRA’DA bulunan birçok dernek ve sivil toplum örgütüne destek veren ve çalışmalarını etkin bir şekilde sürdüren Limasollular Derneği, bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar ve Anneler gününü için kostümlü parti düzenledi.

Uzun yıllardır Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Limasollular Derneği, özellikle yapmış oldukları maddi ve manevi yardımlar ile tanınmakta.

11 Mart Pazar akşamı Limasollular UK Derneği tarafından düzenlenen kostüm partisi, Londra’nın kuzeyindeki Haringey bölgesinde bulunan Kıbrıs Türk Toplum Merkezinde gerçekleşti.

Yaklaşık 100 kadının katıldığı etkinliğe, özel ve renkli kostümlerle kadınlar birbirlerine neşe kattı. Bazıları masal ve çizgi film kahramanlarını canlandırırken, bazıları ise komik kostümler giydi.

Gecenin önemini özetleyen bir konuşma yapan Limasollular UK Derneği Başkanı Arife Retvan, ifadesinde şunları söyledi:

“Kadın emeğini paylaşır, bir yudum suyunu paylaşır, aşını paylaşır, sevgisini paylaşır. Paylaşmak kadının hamurunda ve özünde vardır, bir kadın paylaşmaktan asla korkmaz. Sevgiyle doğan kadın sevgiyle güzelleşir ve bir kadının hangi kıyafetin içinde olduğu önemli değildir çünkü bir kadın her zaman güzeldir.

Biz burada hep birlikte bir mutluluk paylaşıyoruz. Yapmış olduğumuz bu etkinlikte birlikte nasıl eğlenebileceğimizi ve kadınlar olarak hedefimiz dünyaya en iyi şekilde kendimizi tanıtmaktır. Böylece yapmış olduğumuz etkinlikle çok güzel bir vesile ile dünyanın her yerinde olan bütün güzel yürekli kadınlarımızın Dünya Kadınların Gününü ve Anneler Gününü kutlarım.”

Etkinlikte DJ Ahmet ve Erdan Tatlıses’in sunduğu müzik eşliğinde kadınlar eğlendi ve muhteşem bir gece yaşandı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.