Paz-Der UK genel kurul hazırlığında

paz_derİNGİLTERE Pazarcıklılar Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği’nin (Paz-Der), 2’inci olağan genel kurulu 14 Ekim Pazar günü, ‘105 Brantwood Road Tottenham N17 0DX’ adresinde bulunan dernek merkezinde, saat 15.00’te başlayacak.

Yönetim kuruluna aday olmak isteyenlerin, en geç 12 Ekim Cuma günü, saat 17.00’ye kadar başvuruda bulunmaları gerektiği belirtilirken, oluşuma gönül veren herkesin genel kurula davetli olduğunu belirtti.

2009 yılında bir grup Pazarcıklı’nın gösterdiği duyarlılık ile kurulan dernek, tüzüğün onaylanması ve yönetim kurulunun seçilmesinin ardından, ofis açarak üye kabul etmeye başladı.

Hedeflerine ulaşmak için çeşitli çalışma kolları oluşturan dernek, eğitim faaliyetlerinin yanısıra, kahvaltı günleri, kadınlar günü, kır gezileri, yılbaşı dayanışma gecesi ve kuruluş yıldönümü gecesi düzenleyerek kısa sürede büyük bir başarı yakaladı.

Derneğin yeni binasında  farklı yaşlardaki çocuklar için İngilizce, matematik, fen bilgisi ve saz kursları başladığını belirten yetkililer, futbol takımı kurulması için son hazırlıkların yapıldığını ifade etti.

Van depremi başta olmak üzere toplumun dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğu zamanlarda varlığını hissettiren dernek, Pazarcık ve köylerindeki yürüme engelliler için  6 adet tekerlekli sandalye göndererek, köylerde sağlık sorunları yaşayan ailelere maddi destek sağladı.

Kurum, 2’inci olağan genel kurulda seçeceği yeni yönetimle birlikte daha katılımcı, daha güçlü projelere imza atarak yoluna devam edeceğini duyurdu.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.