Uyuşturucudan 350 tutuklama

cannabis_pa416POLİS, geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonu sonucunda 2.6 milyon pound değerinde kanabise el koyarken 350’den fazla kişiyi tutukladı.

Hawk adı verilen operasyonla birlikte kanabis üreten 37 fabrika kapatılırken, 2 bin 700’den fazla kanabis bahçesine, çok sayıda silah ve nakit parayla birlikte el konuldu.

Türkçe konuşan toplumun yoğun olarak yaşadığı Totteham bölgesinde yarım kilo eroin yakalayan polis, Greenwich’te 850 kanabis bahçesinin yer aldığı bir depo ele geçirdi. Operasyonda, Twickenham’da 200 bin pound değerinde kokaine el koyan polis, Barnet’te yüksek oranda A sınıf uyuşturucu, Chingford’da bir adreste 3 adet yasa dışı silah, Romford ve Bromley’de de çok sayıda yasa dışı silah yakaladı.

Hawk Operasyonu’nun lideri Mark Chishty, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Cuma günü Londra genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonun çok başarılı geçtiğini belirterek söz konusu operasyonun sadece 1 günle sınırlı kalmayacağını belirtti.

Londra genelinde 800 farklı aktivite üzerinde çalışıldığını belirten Polis, ekiplerin publarda uyuşturucu satışından eczanelerde reçetesiz ilaç satışına kadar pek çok konunun peşinde olduğunu kaydetti.

Uyuşturucunun suç ve anti sosyal davranışları tetikleyerek topluma zarar verdiğini belirten Chishty, polis güçlerinin uyuşturucu ile mücadelede kararlı olduğunun altını çizdi. Uyuşturucu ile mücadelede halkın polisle işbirliği içinde olmasının önemine de değinen Chishty, toplumun polisle iletişiminin kuvvetlendirilmesi için de çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını vurguladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre hırsızlık suçlarının neredeyse yarısının uyuşturucu kaynaklı olduğunu belirttiği açıklamasında, uyuşturucu ile mücadelede denetimlerin sıkılaştırılacağının altını çizdi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.