Palmers Green’de ‘Kadınlara Çağrı’

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Palmers Green meydanında bulunan, ‘Enfield Belediye Başkanlığı, Hatıra Plaketi’ önünde toplanan kadınlar, bugün mevcut hakların kazanılmasında gösterilen emeği hatırlatmak ve daha fazla kadını mecliste görmek istediklerini hatırlatmak amacı ile protesto konuşması yaptılar.

Palmers Green Triangle’da ‘Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle düzenlenen programda söz alan MC – Councillor Yasemin Brett, kadınların seçme ve seçilme haklarının kazanılmasında özellikle Palmers Green bölgesinin önemine değinerek şunları söyledi:

“Özellikle 1900’lü yıllarda kadınların seçme ve seçilme hakkı kazanılmasında Palmers Green önemli bir nokta olmuş, mücadele döneminde birçok kadının toplandığı gizli evler burada bulunuyor. Bu sokaklarda bu caddelerde mücadele edilmiş hep. Bu sebeple burada bu mücadeleyi anmak ve insanlara mücadelenin önemini hatırlatmak için toplanmış bulunuyoruz. Dünya da kadınların kazandığı birçok hak var. Ancak bugün kadınlarımız maalesef bu hakları kullanmıyor. Önümüzde seçimler var ve kadınlar kesinlikle daha üst düzey görevlerde ve mecliste olmalı. Buradan kadınlarımıza çağrıda bulunuyoruz.”

Programa katılanlar arasında bulunan bir diğer isim ise Enfield Belediyesi Meclis Üyesi ve Eğitim Bakanı Ayfer Orhan’dı. Kadınların henüz istedikleri yerde olmadığını üzülerek belirten Orhan ise şunları söyledi:

“Baktığınız zaman birçok hak elde edilmiş gibi görülse de aslında birçok kurumda eşitsizlik vardır, kanunsuzluk vardır. İşte biz bunlar için mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Umarım daha fazla kadını seçimlerde aramızda görebiliriz.”

MP Enfield Southgate Bambos Charalambous, MP Enfield North Joan Ryan, MP Edmonton Kate Osamor gibi milletvekillerinin de katıldığı program Palmers Green Kütüphanesi’nde yapılan bir resepsiyonun ardından sona erdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.