Hasan Özcan’ın cinayetinde iki gözaltı

 

BARKING bölgesindeki bir gencin bıçaklı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesini soruşturan yetkililer, cinayet ile bağlantılı iki şüpheli tutukladığını açıkladı.

3 Şubat Cumartesi günü, Barking Abbey yolu üzerinde bıçaklama ihbarıyla polisler olay yerine çağrılmıştı. 19 yaşındaki Hasan Özcan aldığı bıçak darbeleri sebebiyle kan kaybından yaşamını yitirmişti.

16 Şubat Cuma günü, 15 ve 19 yaşlarındaki iki genç erkek Dagenham ve Hornchurch’de, Hasan Özcan’ı vahşice öldürme şüphesiyle gözaltına alındı. Her iki zanlı şu anda Londra’nın doğusundaki iki ayrı polis karakolunda gözaltında tutuluyor.

Soruşturma dedektif Başmüfettişi Larry Smith, önderliğinde devam etmekte olan ve gerçekleşen gözaltılarla ilgili yaptığı açıklamada, “İki tutuklama gerçekleştirdik, ancak yine de daha fazla bilgi talep ediyoruz, genç bir erkeğin hayatını kaybetmesine neden olan sebeplere açıklık getirmemiz için daha fazla bilgiye ulaşmamız gerekiyor. Eğer her hangi bir bilgiye sahipseniz bize derhal ulaşmanız çok önemli. Cinayet ile ilişkin kişileri gören veya olay yerinde bulunan herkesin bize bilgi aktarmasını talep ediyoruz. Her hangi bir bilgiye sahip olanlar 020 8345 3985 numaralı telefondan polisi araması rica olunur.” dedi.

Soruşturmaya yardımcı olabilecek herhangi bir şahit veya bilgiye sahip herhangi bir kişi 020 8345 3985 aracılığıyla HMCC yetkililerine başvurmalıdır. İsminizi vermek istemiyorsanız eğer Crimestoppers’tan 0800 555 111 numaralı telefondan arama yapabilirsiniz veya crimestoppers-uk.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.