Ahmet dedenin katilleri için 10 bin pound ödül

 

CRİMESTOPPERS Vakfı Ahmet Dobran’nın ölümünden sorumlu olan üç adamın tutuklanması için yürütülen kampanyada suçluların yakalanmasını sağlayacak bilgiyi veren kişiyi ödüllendirecek.

Parkinson ve kanser hastalığından rahatsız olan 82 yaşındaki Ahmet Dobran, çarşı alışverişini yaptıktan sonra evine dönerken üç adam tarafından şiddetli bir şekilde dövülerek gasp edilmişti. Yürümesine yardımcı olmak için baston kullanan Dobran, 27 Ağustos 2017 Pazar günü uğradığı saldırı sonucunda komaya girmiş ve yatağa mahkum olmuştu.

Saldırı sonrasında Ahmet Dobran haftalarca komada hastanede kalmıştı, çeşitli operasyonlardan sonrası karnına bir trakeostomi ve tüp takılmıştı. 15 Ocak Pazartesi günü durumu ağırlaşan Ahmet dede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Crimestoppers’taki Operasyon Direktörü Roger Critchell, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Pakinson ve kanserle mücadele eden yaşlı bir adama yapılan bu acımasız saldırı, ailesini çok çaresiz ve cevapsız sorularla bıraktı. Crimestoppers olarak her insanın güven içinde yaşama hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. Bu savunmasız adama saldıranları elbette gören olmuştur.

Dobran’nın cinayeti ile ilgili her hangi bir bilgiye sahipseniz lütfen bizimle hemen iletişime geçin ve toplumun güvenliğini sağlamamız için bize yardım edin. Bizimle konuştuğunuzu kimse bilmeyecek ve %100 kimliğiniz gizli tutulacak.”

Bu korkunç cinayetle ilgili herhangi bir bilgiye sahip iseniz, lütfen 0800 555 111 numaralı telefondan veya www.crimestoppers-uk.org adresinden Crimestopper’a iletişime geçin.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.