ÇAP: “Zeytin dalı operasyonu meşru müdafaadır”

Türk Silahlı Kuvvetler tarafından Afrin’e yönelik olarak başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile ilişkin İngiltere’de kurulu Çanakkale Anma Platformu adına Yönetim Kurulu bir basın bildirisi yayınladı.

Çanakkale Anma Platformu basın açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tarihinde gittiği here yere barış ve huzur götürdüğünü vurguladı ve başlatılan hareketin Türkiye’ye barış ve huzur getirmesini diledi.

Çanakkale Anma Platformun yapmış olduğu açıklamanın bir kısmı şöyle:

“Suriye’de meydana gelen iç savaş sürecinde oluşan boşluk neticesinde terör yuvası haline gelen bölge, memleketimiz ve milletimiz açısından büyük bir tehlike arz etmektedir. Gerek Suriye’nin kuzeyinden Türkiye topraklarına fırlatılan roket ve füzeler, gerekse sınırlarımızdan içeri sızan çeşitli terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiği terör eylemleri, Türkiye’yi Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nde yer alan ‘meşru müdafaa hakkı’nı kullanmaya mecbur bırakmıştır.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri, tarihinde gittiği her yere barış ve huzur götürmüştür. 1974 Barış Harekatı’yla Kıbrıs’ta soydaşlarımızı soykırımdan kurtarmış, adaya barış ve huzuru hakim kılmıştır. Fırat Kalkanı Harekatı sonrasında harekatın yapıldığı bölge teröristlerden temizlenmiş, on binlerce Suriyelinin evlerine dönmesiyle tersine göç yaşanmıştır. Zeytin Dalı Harekatı’nın da sınırlarımızın içinde ve ötesinde güvenlik ve istikrarın sağlanmasında önemli bir rol oynayacağına ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.