KTDD: Saldırıları uluslararası boyuta taşıyacağız

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin kuruluşlarından olan Kıbrıs Türk Demokrasi Derneği, Kıbrıs’ın kuzeyinde son günlerde yaşanan gelişmeler ve Afrika Gazetesi’ne yapılan saldırı üzerine bir basın açıklaması paylaştı.

Kıbrıs Türk Demokrasi Derneği tarafından paylaşılan basın açıklamasında, dernek başkanı Derman Saraçoğlu, Kuzey Kıbrıs’ta yaşanan olaylarla ilgili uluslararası platformlarla iletişimde olacaklarını belirtti ve ada üzerinde Kıbrıs’ta barış mücadelesine birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Dernek başkanı Saraçoğlu yapmış olduğu açıklamada özetle şu konulara değindi:

‘’Son yaşanan saldırılar karşısında, Kıbrıs Türk Toplumunun kaçınılmaz olarak bir yol ayırımı aşamasında bulunduğu görüşündeyiz. Son yaşanan olaylarla birlikte, bugüne kadar yürünen yolun sonunda varılacak yerin neresi olduğu,  daha geniş ve farklı toplum kesimlerince çok daha net olarak görülmeye başlanmıştır.

Geldiğimiz noktada artık, yüzümüzü uluslararası platformlara dönerek, Ada üzerinde, Kıbrıs Cumhuriyetinden kaynaklı Toplumsal Haklarımızı, Temel İnsan Haklarımızı, nereden ve kimden gelirse gelsin, her tür saldırı karşısında tavizsiz savunma zamanıdır. Ada üzerinde Kıbrıslı Türklerin Toplumsal varlıklarını koruyabilmesinin başka bir yolu kalmamıştır. Toplumumuzun yıllardır Ankara’nın akıl almaz siyasetleri ile içine sürüklendiği bugünkü durumda, ikinci bir kurtuluş, özgürlük yolunun bulunmadığını, Kıbrıs Türk Toplumuna son olarak, Bizzat TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğretmiştir.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.