Trafik canavarı Uğur’a 6 yıl hapis

BİSİKLETİ ile işinden evine dönen bir kadına çarpan ve olay yerinden kaçan trafik canavarına 6 yıl hapis.

Gereksiz yere hız yaparak karşı şeritten giden bisikletliye çarparak ölümüne yol açan Uğur Ünlü’yü mahkeme affetmedi. Geçen yıl meydana gelen kazada saatte 20 millik yolda saatte 50 mil hızla giden aracın çarptığı 30 yaşındaki bisiklet sürücüsü Anita Szucs, hayatını kaybetmişti. Kaza esnasında aracın sahibi Hüseyin Kaygısız’ın da araçta olduğu ve Ünlü’ye müdahale etmediği tespit edildi. Duruşması devam eden dava hakkında mahkeme kararını verdi. Uğur Ünlü, sigortasız araç kullanma, hız limitini aşma, olay yerinden kaçma, kaza yapıp bir kişinin ölümüne neden olma gibi suçlardan yargılandı.

23 yaşındaki trafik canavarı dava suçlu bulunarak 6 yıl hapis ve serbest kaldıktan sonra 4 yıl araç sürmekten men cezalarına çarptırıldı.

Kaza anında yolcu koltuğunda oturan aracın sahibi Hüseyin Kaygısız, Ünlü’nün sigorta yaptırmadan ve tehlikeli bir şekilde aracını kullanmasına izin verdiğini itiraf etti.

Araç sahibi Hüseyin Kaygısız ise iki yıl ertelenmiş 24 hafta hapis cezasına, iki ay boyunca sokağa çıkma cezasına ve 150 saat ücretsiz çalışma cezasına çarptırıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.