Londra’da Soma için yardım konseri

TÜRK Eğitim Vakfı (TEV) ve Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından Soma’da maden kazasında mağdur olan aileler ve yetim kalan gençlere destek sağlaması amacı ile bir yardım gecesi ve konser etkinliği Londra’da düzenlendi.

Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası’nın Liverpool Street’de bulunan binasında bulunan bir salonda gerçekleşen etkinliğe çok sayıda davetlinin katıldığı gözlendi.

Konser ve yardım gecesinde toplanan yardımların TEV SOMA Umut Fonu’na aktarıldığı bildirilen gece de Soma’da yaşayan ailelerin yaşadıklarını anlatan kısa bir gösterim de gerçekleşti.

Maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları yararına düzenlenen yardım gecesinde sahne alan İngiliz sanatçı Amelia Hope ve Türk şarkıcı Onur Sevigen dinleyenlere güzel bir müzik ziyafeti yaşattı.

Geceden elde edilen gelir ile Soma’da yaşanan maden kazasında ölen ve yaralanan ailelerden etkilenen 165 çocuğa eğitimi için hayat boyu burs imkanı sağlanacağı bildirildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.