Soas’ta Alevi müziği dinletisi

Soas üniversitesinde gerçekleşen muhteşem bir konserle Alevi müziği ve saz ile bağlama tanıtıldı.

12 Ocak Cuma günü saat 19.30’da bağlamanın tanıtıldığı konserde BAF başkanı israfil Erbil, Ali Dereli Dede, yöneticiler ve çoğunluğu Soas öğrencilerinden oluşan yüzlerce kişi katıldı. Üniversite’nin Brunei Galerisi konser salonunda yapılan konser Britanya Alevi Gençlik Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ergin Erbil’in Alevilik ve Bağlama ile ilgili sunumu ile başladı. Konser süresince müzisyenlerin nefeslerinden canlanan deyişler ve türkülere tüm katılımcılar eşlik etti.

Konserde sahne alan müzisyenlerden, Dursun Can Çakın, Hüseyin Kaplan, Erdal Ünsalan, Gizem Altınordu, Serkan Çakmak, Çiğdem Arslan ve Cem Tuncer’in performansları dakikalarca alkışlandı.

BAĞLAMA DERSLERİ

Britanya Alevi federasyonu (BAF) tarafından yapılan başvuru ve uzun çabalar sonucu Soas üniversitesinde bağlama 2018 Eylül ayından itibaren ders olarak okutulacak. Bağlama dersleri müzisyen Dursun Can Cakın ve Hüseyin Kaplan tarafında yürütülecek. Soas üniversitesi bünyesinde verilecek olan dersler Soas üniversitesi öğrencilerine yönelik yapılacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.