“Asla umutsuz değiliz”

İNGİLTERE Atatürkçü Düşünce Derneği, yeni yıl mesajında “asla umutsuz değiliz” vurgusu yaptı. Yeni bir yıla başlamanın vermiş olduğu sevinci paylaşan herkese seslenen İADD adına mesajı Başkan Jale Özer yayınladı. Özer mesajında 2017 yılında Türkiye ve yurtdışında meydana gelenler hakkında açıklama yaparak “Milletçe mutsuzuz ama asla umutsuz değiliz.” ifadesini kullandı.

“2017, İngiltere ADD olarak sorumluluklarımızın daha da arttığı bir yol oldu. Sene başında parlamenter sistemin ortadan kaldırılması ve tek adam yönetimine geçiş olarak gördüğümüz 16 Nisan Anayasa Referandum oylamasının açıklanmasıyla 17 sivil toplum örgütünü bir araya getirerek Britanya Hayır Platformu’nun kurulmasında öncü rol oynadık ve İngiltere’de %79 hayır çıkmasında da derneğimizin önemli bir payı olduğuna inanıyoruz. 2017 gerek Anavatanımızda gerek yurt dışında dış politikamızın ana prensibi olması gereken Atatürk’ün “yurtta barış, dünyada barış“ ilkesinin sadece Türkiye’ye değil tüm dünya barışı için ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altının çizildiği bir yıl olmuştur.

Atatürk’ün heykellerine saldırının adeta teşvik edildiği, ailesine ve yakınlarına çirkin iftiraların arttığı 2017 yılı göstermiştir ki, bu hareketler Atatürk sevgisini daha da arttırmış, O’nu daha da yüceltmiştir.

2017 yılında yaşadıklarımız, 2018’in daha zorlu bir yıl olacağının göstergesidir. Milletçe mutsuzuz ama asla umutsuz değiliz. Bu bilinçle tüm yurtseverleri Ata’mızın bize gösterdiği aydınlanmacı, tam bağımsız ve antiemperyalist yol haritası çerçevesinde güçlerini birleştirmeye ve çalışmalarımızı bu yönde yapmaya çağrıda bulunuyoruz.”

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin