Milli Görüşcüler Londra’da ABD’yi protesto etti

İSLAM Toplumu Milli Görüş (ICMG) İngiltere bölge teşkilatı, Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını protesto etti.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararına tepki yağdı. ABD’nin Londra Büyükelçiliği önünde de gerçekleşen protestolara yüzlerce kişi katıldı. Geçen Cuma akşamı yapılan ve İslam Toplumu Milli Görüş (ICMG) İngiltere Bölge Teşkilatı’nın da katıldığı protesto gösterilerinde Başkan Ubeyde Bilaloğlu bir konuşma yaptı.

ICMG Bölge Başkanı Bilaloğlu konuşmalarında şunları kaydetti: “Avrupa’da on beşten fazla ülkede ve Türkiye’nin pek çok şehrinde bugün burada olduğu gibi basın açıklamaları ve protestolar yapıldı. Milli Görüş teşkilatları olarak kurulduğumuz günden itibaren Filistinli kardeşlerimizle her zaman aynı safta olduk.” Kudüs’ün barış ve kardeşliğin sembolü olduğunun altını çizen Bilaloğlu,  ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve geldiğinden bugüne provokatif, ırkçı, İslamofobik açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Trump’ın Kudüs ile ilgili çok ileri gittiğini tüm dünyada gösterilen tepkilerle açıklayan Bilaloğlu, Tramp’ın sözlerinin siyasi, ahlaki ve diplomatik olarak asla kabul edilemez olduğunu belirtti. Bilaloğlu son olarak Osmanlı İmparatorluğu döneminde Kudüs’te 500 yıldan fazla huzur ve barış içerisinde yaşandığının altını çizerek konuşmasını tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin