Tottenham’da polisin çarptığı Türk öldü

Kazada haytını kaybeden Süleyman Yalçın

Tottenham’dan yapılan 999 acil çağrısına cevap için bölgeye giden polis aracı bir Türk’e çarparak hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Ailesi ile akşam yemeği için Tottenham’daki kardeşinin evine gitmekte olan 44 yaşındaki Süleyman Yalçın’a otobüsten indiği sırada polis aracı çarptı.

Talihsiz adama ilk müdahale olay yerindeki polisler ve gelen sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Yalçın yaşamını yitirdi. Olay dün akşam saat 6.45 civarında Seven Sisters Road üzerinde meydana geldi.

Evening Standard gazetesine konuşan Yalçın’ın kardeşi Şinasi, acı haberin ardından ailece perişan olduklarını ifade etti.

AİLESİ PERİŞAN OLDU

Yemek için bekledikleri ağabeyleri bir türlü varmayınca cep telefonunu aradıklarını dile getiren Şinasi Yalçın, bir süre sonra bölgede ölümcül bir kazanın meydana geldiğini duyduklarını belirtti.

Otobüsten indikten sonra kazanın meydana geldiğini anladıklarını belirten Şinasi, olayın nasıl yaşadıklarını anlayamadıklarını söyleyerek, polisin kendilerine henüz bir açıklama yapmadığını, kaza hakkında bir açıklama beklediklerini ifade etti.

Kazanın yaşandığı bölgede çalışan bir kişi olayı şöyle anlattı: “Adam otobüsten indikten sonra yolun karşısından karşına geçiyordu. Polis aracının geçtiğini gördüm ve büyük bir çarpışma gerçekleşti. Dışarı çıktım ve adamın yerde yattığını gördüm.”

Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu (The Independent Police Complaints Commission) kaza hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin