Bozca-Der’de Aşure lokması paylaşıldı

İNGİLTERE’NİN en büyük yöre derneklerinden Bozca-Der’de Aşure lokması paylaşıldı.

Türkiye’de Sivas’ın Bozhüyük, Camiliyurt ve civar yöre köylülerinin oluşturduğu bir yöre derneği olan Bozca-Der, Muharrem Mateminin bitmesinin ardından dernek merkezinde aşure etkinliği düzenledi. Yüzlerce kişinin katıldığı etkinlik geçen Pazar günü gerçekleşti. Kurulduğu günden bu yana eğitim ve kültür alanındaki çalışmalarıyla adını duyuran derneğin başkanı Hasan Kurban, Londra Gazete’ye açıklamalarda bulundu.

Yaz aylarında Türkiye’de ilki gerçekleştiren festivalin gelenekselleşerek gelecek yıllarda da devam ettirmek istediklerini dile getiren Başkan Kurban, Bozca-Der’de yapılan etkinliklerden bahsetti. Her Cuma sabahı kadınlar için kahvaltı düzenlediklerini söyleyen Kurban, etkinliğe çocuk ve erkeklerin de katıldığını belirtti.

EĞİTİM EN ÖNEMLİ KONU

Bozca-Der Akademisinin faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ettiği dile getiren Kurban, “Eğitim hepimizin olmazsa olmazı. Geleceğimiz çocuklarımızda, çocuklarımızın geleceği ise eğitimdedir. Dolayısıyla bizim en önemli projemiz Bozca-Der Akademisidir.” şeklinde konuştu. Dernek olarak güncel siyasi ve sosyal konuların işlendiği panellere de ev sahipliği yaptıklarını söyleyen Kurban, halkı konusunda uzman kişilerle buluşturduklarını ifade etti.

DAYANIŞMA GECESİ

Bozca-Der Dayanışma Gecesinin bu yıl 9’uncusu düzenleneceği hatırlatan Kurban, her yıl olduğu gibi bu yılda güzel bir geceye imza atmayı beklediklerini ifade etti.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin