Balıkçıoğlu’ndan kanser hastaları için imza günü

UZUN yıllardır Londra’da yaşayan Kıbrıs’ın sevilen isimlerinden yazar Osman Balıkçıoğlu 5. kitabı “Uzaktan Gazel Okuyan Adam” isimli eserinin tanıtım ve imza günü 14 Eylül Perşembe günü saat 19.00 ve 21.00 arasında Lefkoşa Merit Hotelde yapılacak.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği yararına gerçekleştirilecek etkinlik, özellikle dünyaya kendi penceresinden farklı bir gözle bakmayı başaran yazar, Kıbrıs ve Londra’da yaşayan Türklerin yarı İngilizce, yarı Türkçe konuşmalarını ve yılların birikimi olan anekdotları mizahi bir dille bizlere aktarırken, her zamanki gibi bir Osman Balıkçıoğlu klasiği olan politika ve mizah ilişkisinden de vazgeçmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Londra Gazete’ye konuşan Balıkçıoğlu, “Kıbrıs sevgisi” ve “Londra yerliliği” üzerine duygularını aktarmıştı:

“Önemli sayıda bir Kıbrıslının yaşadığı Londra’da birçoğumuz çok eski yıllardan beri burada yaşıyoruz. Aklımız ise sürekli Kıbrıs’ta. Hepimiz bir şekilde Kıbrıs’a döneceğiz diyoruz. Kıbrıs’ta evler alıyoruz, boş tutuyoruz bir gün gideceğiz diye. Ancak bir sebepten bir türlü gidemiyoruz. Bende gideceğim diyorum hep döneceğim artık diyorum ama olmuyor. Burayı da bir türlü bırakamıyorum. Ancak gideceğim kesin gideceğim ama canlı mı gideceğim ölü mü gideceğim onu bilmem.

Buraya geldiğimizde birçok şey değişti hayatımızda. İngilizce konuşuyoruz belki ama kendi dilimizi ise hiçbir zaman bırakmadık. Tabii konuşmalar zaman zaman birbirine geçerek komik bir hal almaya başladı. Bende yaşadığım anıları bu kitapta işte tamda bu farklı dille sizler için topladım. Umarım okuduğunuzda sizde beğenirsiniz. Yüzünüzde küçük bir tebessüm bile olmasına neden olursam ne mutlu bana.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.