‘Laf Cambazı’ Tükiye gündeminde bir numara

Haber: Figen Güneş

efeLondra Türk Radyosu’nun sevilen mizah programı ‘Laf Cambazı’ 228 yayını geride bırakırken, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da gördüğü ilgiyle Türkiye gündemine oturdu.

Türkiye’de artan dinleyici sayısıyla ülke gündeminde en üst sıralara yükselen eğlence programını hazırlayan radyocu Efe Çadırcıoğlu, şovunun neden agresif, lafı gediğine oturtan ve aykırı olduğunu Londra Gazete’ye açıkladı.

Her cumartesi ve pazar gecesi Londra saatiyle 22:00 ile 01:00 arasında yayınlanan programı adeta bir tiyatro sahnesi gibi gördüğünü belirten Efe, sansürsüz özgür bir platformda hayatın içinden temaları işlediğini belirtti. 1584 Mhz üzerinden yayın yapan Londra Türk Radyosu’nun popüler programı, Londra dinleyicisinin yanısıra Twitter aracılığıyla Avrupadan ve dünyanın diğer ülkelerinden pek çok dinleyici tarafından takip ediliyor.

Tiyatro kökenli sanatçı Çadırcıoğlu, geçen haftaki programında Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter’da farklı çevrelerden kişiler yerine sadece Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ve cumhurbaşkanlığı hesabını takip etmesine mizahi bir açıdan yaklaştı. Programda ‘Barack Obama 600 bin kişiyi takip ederken, Başbakanımız iki kişiyi takip ediyor. Adam cool! Yapacak hiç bir şey yok’ dedi.

Son dönemde programa yardımcı olan, adı açıklanmayan asistan ‘nonamepresenter’ Efe’nin okuduğu tweetleri seri bir şekilde karikatürize edip dinleyicileri tiye aliyor. Laf Cambazı’nda her hafta taşlama ve gizli mesajlardan oluşan bir alt metin işleniyor. Laf Cambazı’nın zaman zaman tarzından dolayı tepkiler aldığını fakat beğeni oranının bunun çok üstünde olduğunu söyleyen Çadırcıoğlu programında bunu şu sekilde espriye döküyor: “Üslubu beğenmediysen kapat kardişim radyoyu” diyerek bunu anlayan dinleyicilerin şovu ilgiyle takip etmesine sebep oluyor. Yine dinleyicilere “ Cumartesi geceleri binlerce insanın takibine maruz kalıyorum, her yerden takip yağıyor ben bu işi sadece egomu tatmin etmek icin yapıyorum takip etmeyin arkadaşım beni ben evdede hiç susmam eve de mi geleceksiniz? ” diyen sunucu bu esprilerin dahi ciddiye alındığını hatta yayından sonra telefonlar geldiğini söylüyor.

Efe Çadırcıoğlu’nun bugüne kadar bilgi yarışması Kültür Küpü dahil 1268 Radyo Yayını bulunuyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin