Olimpiyat’ın onur konuğu Erdoğan

erdogan-0TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı David Cameron’un özel davetlisi olarak 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nı izlemeye geliyor.

27 Temmuz’da başlayacak Londra Olimpiyat Oyunları’nın açılış etkinliğine katılacak olan Erdoğan, Cameron ile birlikte Türk baayan voleybol takımının karşılaşmasını seyredecek.

Akşam Gazetesi’nde Murat Tarhan imzasıyla çıkan habere göre, Cameron’dan Haziran ayı başında geldiği belirtilen davetin, “Sayın Başbakan; rekor sayıda sporcuyla katılacağınız Londra Olimpiyat Oyunları’nda sizi ağırlamaktan onur duyarım. Sizi açılış törenimizde görmek isteriz. Türk sporcularının madalya şansının yüksek olduğu bir müsabakayı da birlikte izlemek isterim” şeklinde olduğu kaydedildi.

Tarihte ilk kez bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na gönderilen davet üzerine Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile birlikte değerlendirme zirvesi yaptı.

İngiltere’nin bu katılıma siyasi açıdan da büyük önem vermesi, Türkiye’nin 2020 Olimpiyatları adaylığına destek olması ve Türk sporcularının moral bulması için davete katılma kararı alındığı belirtildi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin