Felicity Kaya’ya jüri özel ödülü

felicityRusya’da düzenlenen Saint Petersburg Uluslararası Müzik Festivali’nde, Türkiye’yi temsil eden yeni caz yıldızı Felicity Kaya, Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Yarışmada, İtalyan şarkıcı birinci olurken, İngiliz anne ve Kürt babanın kızı Felicity Kaya, Jüri Özel Ödülü’nü layık görüldü. Yarışmada birinciliği kazanan İtalyalı şarkıcıya 25 bin dolar ödül verildi.

Londra’da yaşayan Türkçe konuşan toplumun yakından tanıdığı işadamı Mustafa Topkaya’nın kızı olan 21 yaşındaki Kaya, Londra’da Kensingron Roof Gardens, Phil Collins’in caz kulübü olarak kullanılan evi gibi İngiltere’nin en seçkin caz mekanlarında ve Jazz Cafe’de şarkı söylüyor. Festivali izleyen tanınmış şarkıcı menajerleri Felicity Kaya ile kontrat yapabilmek için adeta sıraya girdiler. Teklifte bulunanların arasında Paula Abdul’un menajeri de yer alıyor.

Açık Gazete’nin haberine göre festivalde Türkiye’yi temsil eden Londra doğumlu modern caz şarkıcısı Felicity Kaya, 11 Kasım’da Londra’nın en ünlü konser salonu O2’da yapılacak Ajda Pekkan konserinde şarkı söyleyecek.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin