Okullarda erken tatil cezasına karşı kampanya

 
<p style="margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 18.0px Arial">
Toplumun yakından tanıdığı aktivist Fevzi Hüseyin, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde çocuğunu erken okuldan alıp, tatile çıkan ailelere kesilen para cezasına dikkatleri çekmek amacıyla bir kampanya başlattı. Eylül ayından itibaren Londra'da ceza uygulayan okul sayısının artması bekleniyor. 
<p style="margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 18.0px Arial; min-height: 21.0px">
Facebook'da 900 kişinin üye olduğu sayfa 'açgözlü havayollarına karşı veli kampanyası' (Parents Against Greedy Airlines,PAGA) adını taşıyor. Tatile çıkabilmek için çocuğunun okulunun kapanmasını bekleyen veliler, ardından havayolu şirketlerinin fiyatları çok yükselttiğini, 4 kişilik ortalama bir ailenin güçlüklerle bilet alarak tatile gidebildiğini aktardılar. 
<p style="margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 18.0px Arial; min-height: 21.0px">
Kampanyayı başlatan Fevzi Hüseyin, çocuklarının okuduğu Surrey'deki Aragon İlkokulu'nda çocukların 1-2 gün erken ayrılması halinde para cezası alabileceklerini, bu durumu park cezasına çevirdiklerini, aileleri zor durumda bıraktıklarını söyledi. Hüseyin, konuya dikkat çekmek amacıyla 10 bin imza toplayarak, Parlamentonun websitesinde gündem konusu olması için çalışacaklarını sözlerine ekledi. Grup bunun yanısıra Londra Büyükşehir Belediyesi'ne konuya ilişkin bir mektup gönderdiler.   
<p style="margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 18.0px Arial; min-height: 21.0px">
Londrada yaşayan bir çocuk annesi Sanem Şahin ise oğlunun St Michaels at Bowes'da okuduğunu, okulda son günlerde önemli bir faaliyet yapılmadığını, bu nedenle erken almanın sakıncalı olmaması gerektiğini, fakat çocuğu son günlerde ülke dışına çıkarabilmek için okulun baş öğretmeninden imzalı bir kağıt alınması ve havaalanında yetkililere gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin