Sevcan Davaz’a 3 Yıl Hapis Cezası

davaz1ESKİ erkek arkadaşının Enfield Crofton Way’deki dairesini kundaklamak ve insan hayatını tehlikeye sokmak suçlarından hakim karşısına çıkarılan Sevcan Davaz, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Wood Green Crown Court’ta görülen davada hakkındaki ‘kundaklama’ suçunu kabul eden Davaz, kasıtlı olarak insan hayatını tehlikeye sokmak suçlamasını reddetti.

Dedektif Robert Hood konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Sevcan Davaz, eski erkek arkadaşının evde olmadığını bildiği halde, yaşadığı adrese gitti. Amacı erkek arkadaşının yaşadığı evi ateşe vermekti. Ancak ateş Davaz’ın tahmin ettiğinden daha çabuk yayıldı.’

Geçtiğimiz yıl 2 Aralık tarihinde meydana gelen olayda, acil servis ekipleri, kundaklanan adrese ulaştığında, olay yerinde bulunan Sevcan Davaz’ın da küçük yanıkları bulunduğunu tespit etmişti.

Daireye benzin döken Davaz’ın kullandığı benzin bidonunu olay yerinde bulan polis, bidonun kapağını Davaz’ın aracında bulunca genç kadını tutuklamıştı.

Aninden alevlenen ateşin hızla sıçramasıyla korkulu anlar yaşayan site sakinleri şans eseri can kaybının olmadığı olayı küçük maddi kayıplarla atlattıkları için kendilerini şanslı hissettiklerini belirtmişlerdi.

İtfaiye ekiplerinin uzun süren çabaları sonucu kontrol altına alınan yangında 350 bin sterlinden fazla maddi zarar olduğu tespit edildi.

Blokta zarar gördüğü için boşaltılan 6 dairede yapılan dekorasyon çalışmaları halen ediyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.