‘Ye Olde Türk’ Greenwich’te hizmete girdi

 

Ye Olde Turk acildi 8

Güney Londra’nın Greenwich bölgesinde geçen hafta hizmet vermeye başlayan ‘Ye Olde Türk’ restaurantı bölgenin yeni lezzet durağı olmaya aday.

Gökay Arabacı’nın işletmeciliğinde, Mukesh Kanbi ve Cüneyt Özcan’ın ortaklığında, tarihi bir pub binasının restore edilerek açılan restaurant, iki katlı olarak servis sunacak.

Anadolunun zengin yemek ve meze lezzetini ‘Osmanlı Mutfağı’ konsepti ile müşterilerine sunana ‘Ye Olde Türk, her biri kendi alanında tecrübeli şefleri, Atilla Dinçer, Serdar Sürekçi ve Pala Şef tarafından hazırlanan yemek ve kebaplarıyla açılışından itibaren ilgi odağı oldu.

Resmi açılışı yeni yılda yapılacak olan restoran geçen hafta sonu Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, eşi Ayşegül Yorulmazlar, Ticaret Müşaviri Aytuğ Göksu, İTSEB Başkanı Dr. Ali Demirbağ, TBCCI yönetim Kurulu Üyeleri Nuri Bulgurcu ve Uğur Yılmaz’ın da aralarında bulundu seçkin konukları ağırladı.

Gökay Arabası, Cüneyt Özcan ve Mukesh Kanbi.
(soldan); Mukesh Kanbi, Gökay Arabacı ve  Cüneyt Özcan.

GREENWICH ÜNİVERSİTESİ YAKININDA

Londra’nın en önemli turistik bölgelerinden biri olan Greenwich, Trafalgar Road üzerinde ve Greenwich Üniversitesi yakınında servis veren ‘Ye Olde Türk’, restoran bölümüyle hizmet vermeye başlarken, alt katındaki müzikli eğlence mekanını da bu hafta sonundan itibaren hizmete açacak.

Bankacılık ve finans sektöründen gıda sektörüne geçiş yapan restoranın işletmecisi Gökay Arabacı, bölgede Türk mutfağının en iyi temsilcisi olmayı amaçladıklarını belirterek, “Londra’nın güneyinde Türk restorancılığı fazla gelişmiş değil. Greenwich güneyin en seçkin bölgelerinden. Burada Osmanlı mutfağının lezzet zenginliğini çokkültürlü topluma sunmak istiyoruz. İşinin ehli en iyi şeflerle, en lezzetli ve servisi ile de kaliteyi hedefliyoruz. Bunun için yapılması gerekeni yapıyoruz. Bütün yemek ve mezelerimizi ‘Home Made’ olarak hazırlıyoruz. Ferah bir ortamda, özel günlerini anılaştırmak isteyenleri ‘Ye Olde Türk’e bekliyoruz” diye konuştu.

Ye Olde Türk, ‘155-157 Trafalgar Road, Greenwich, London SE10 9TX’ adresinde hizmet veren rostorana 020 8269 0982 numaralı telefondan ulaşılabileceksiniz.

Ye Olde Turk restorant Baskonsolos 2

Ye Olde Turk acildi 3

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.