Yalova-Yeni Boğaziçi maçı yarıda kaldı

 

Yalova, yakaladığı fırsatları iyi değerlendirmesini bildi.
Yalova, yakaladığı fırsatları iyi değerlendirmesini bildi.

Brimsdown Stadı’nda oynanan haftanın önemli maçı 86’ıncı dakikada yarıda kaldı.

Yalova’nın 3-1 üstünlüğü ile devam eden oyunun bitimine dört dakika kala iki futbolcu arasında başlayan olaylar, soyunma odalarına kadar devam etti. Zaman kazanmak amacıyla saha kenarındaki topa vuran Yalovalı Yusuf ile buna tepki gösteren Yeni Boğaziçili İlyas arasında başlayan kavga diğer futbolculara da yansıyınca hakem maçı 86’ıncı dakikada tatil etti. Soyunma odasına giderken Yusuf-İlyas arasında yeniden alevlenen ve saha dışındaki bazı kişilerin de müdahalesiyle büyüyen kavga güçlükle yatıştırıldı. Bu arada karşılaşmanın hakemi, Türk Ligi’nde bundan böyle maç yönetmek istemediğini açıkladı.

İlk yarısı 1-1 biten karşılaşmada Yalova’nın gollerini Duru, Kamal ve Kerem, Yeni Boğaziçi’nin ise Tunci kaydetti. Karşılaşma hakkındaki kesin kararı, hakem raporu ışığında LFA ve TTFF verecek.

Yalova Kulübü Başkanı Hasan Salih, karşılaşmanın bitimine bir dakika kala saha kenarında başlayan ve soyunma odasına giderken yaşanan olayların büyümemesi için büyük çaba sarfettiklerini belirterek, “Futbolcularımızı kendi soyunma odasına kapatarak, olayların büyümesini önledik ve bunu başardık” dedi.

Yeni Boğaziçi Kulübü Başkanı Erdoğan Baca, yaşanan olayların büyütülecek tarafı olmadığını kendi oyuncuları İlyas ile Yalova takımından Yusuf arasında yaşanan gerginlik sonucu meydana geldiğini söyledi. Başkan Baca, olayın iki tarafın çabalarıyla büyümeden kapandığını da belirtti.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.