Türk Ligi İkinci Küme’de şok (!): Çetinkaya Türkspor 1.Küme’de

 

Çetinkaya Türkspor, Birinci Küme'ye çıkan ikinci takım oldu.
Çetinkaya Türkspor, Birinci Küme’ye çıkan ikinci takım oldu.

Türk Toplumu Futbol Federasyonu (TTFF), Euromed İkinci Küme’de Baf Ülkü Yurdu’nun lig ikinciliğini iptal ederek, Çetinkaya Türkspor’u Birinci Küme’ye çıkardı.

Federasyonu ve ligi sarsan olay geçtiğimiz hafta içinde oldu. Londra Futbol Birliği (LFA), TTFF’e gönderdiği email mesajında Baf Ülkü Yurdu takımının kendilerine olan para cezasını ödemediğini belirterek, maçlarının durdurulması kararını iletti. Bu durumda Baf Ülkü Yurdu’nun Pazarcık ile oynadığı ve kazandığı son lig maçının üç puanı silindi. Yeni puanlamaya göre Çetinkaya Türkspor ikinci sıraya yerleşti.

YARINKİ KUPA MAÇI ERTELENDİ

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu dün akşam yaptığı acil toplantıda Çetinkaya Türkspor’un lig ikinciliğini onaylayıp, Birinci Küme’ye yükseltirken, puan sıralamasında üçüncülüğe inen Baf Ülkü Yurdu’nun da Doğan TB ile play-off maçı oynamasını kararlaştırdı.

Bu arada yarın MTG ile Baf Ülkü Yurdu arasında oynanması gereken Vatan Catering TTFF 2.Küme Kupa final karşılaşması ertelendi. Yeni düzenlemeye göre yarın Pymmes Park sahasında 2.Küme’nin play of maçları yapılacak.

Gaziantepspor ile G.Pazarcık Advantage ve Baf Ülkü Yurdu ile Doğan TB, play-off’un ilk tur karşılaşmalarını yapacak.

Pymmes Park'ta 17 Nisan'da düzenlenen törende Baf Ülkü Yırdu, lig ikincisi olarak TTFF yetkililerinden kupasını  almıştı.
Pymmes Park’ta 17 Nisan’da düzenlenen törende Baf Ülkü Yurdu, lig ikincisi olarak TTFF yetkililerinden kupasını almıştı.

BAF ÜLKÜ YURDU OYNAMAYACAK

Öte yandan Baf Ülkü Yurdu Kulübü Sekreteri Yakup Hüseyin, Doğan TB karşılaşmasını oynamayacaklarını söyledi.

LFA’nin cezasını kabul ettiklerini belirten Yakup Hüseyin, takımın daha önce kendilerine fikstürde belirtildiği gibi MTG maçını oynamak için sahaya gideceğini, ancak karşılarına bir gün kala değişiklik yapılarak başka bir takımın çıkartılmasını kabul etmeyeceklerini ifade etti.

Federasyonun Cuma gecesi 11.00’de telefon mesajıyla bu değişikliği bildirmesinin hatalı olduğunu, LFA ölçütlerine göre email’le iletişim yapılması gerektiğine dikkat çeken Yakup Hüseyin, takımın hazırlıklarını MTG karşılaşmasına göre yaptığına değindi. Hüseyin, play-off karşılaşmalarının bir hafta oynanabileceğini kaydetti.

 

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin