Pymmes Park bıktırdı

Özellikle yağışlı havalarda ağırlaşan zeminiyle Digitürk fútbol liglerinde mücadele eden takımların korkulu rüyası haline gelen Pymmes Park hem futbolcuları hem de yöneticileri bıktırdı.

Londra_Sayfa-Dervis-Adalier-Mehmetcik

 

Futbolcular neredeyse her maçta bozuk ve bakımsız zemin nedeniyle sakatlık riskiyle karşı karşıya kalırken, Pymmes Park’ın olumsuz koşulları futbol kalitesinin de düşmesine neden oluyor.

Soyunma odalarının da son derece bakımsız olduğu görülen Pymmes Park sorununun çözümü konusunda ise farklı görüşler var.

Kimi yöneticiler federasyonun konuyu ele alıp düşük bir maliyetle sahanın en azından kale önlerini tamir edebileceğini dile getirirken, kimi yöneticiler de federasyonun Hackney Marshes gibi yeni ve kaliteli sahaları kiralayıp, bu sahaları takımlara kiralamasının daha etkili ve kalıcı bir yöntem olabileceği görüşünü savunuyor.

ADALIER

Mehmetçik Kulübü’nden Derviş Adalıer, Pymmes Park’ta futbol oynamanın zorluklarına dikkat çekerek, Futbol Federasyonu’nu göreve çağırdı.

Maçların Pymmes Park’ta oynanmasına yönelik talebin Futbol Federasyonu’ndan geldiğine vurgu yapan Adalıer, “Takımlarımızı bu sahada oynamaya davet eden federasyon, zemin kalitesinin artırılması konusunda da bir şeyler yapmalı. En azından az bir masrafla kale önlerindeki çukurlar doldurulup, yeniden çimlendirilebilir. Bu büyük bir iş değil, yeter ki niyet olsun” diye konuştu.

KOÇAK

Kötüre Kulübü’nden Zafer Koçak ise Pymmes Park’ta futbol oynamanın zorluklarını dile getirirken, futbol kalitesinin maçların oynandığı sahalarla da yakından ilgili olduğunu ifade etti.

Hackney Marshes’daki futbol sahalarının son derece bakımlı olduğunu ve düzgün bir zemine sahip olduğunu söyleyen Koçak, “Federasyon Hackney Markshes’dan saha kiralayıp buraları da bizim takımlarımıza kiralayabilir. Böylelikle hem tüm takımlar aynı bölgede bir araya gelebilir, hem de futbolcularımız kaliteli bir zeminde futbol oynama şansını yakalayabilir” dedi.

SOYER

Öte yandan konuya ilişkin sorularımızı yanıtlayan Federasyon Başkanı Kemal Soyer, Pymmes Park’daki sorunların farkında olduklarını ve çözüm yönünde çaba harcadıklarını söyledi.

Belediyeye ait bir alan olan Pymmes Park’da izin alınmadan herhangi bir iyileştirme çalışması yapılmasının sözkonusu olmadığını ifade eden Soyer, “Bu yönde belediyeye gerekli başvuru yaptık ve izin bekliyoruz. Gerekli iznin verilmesi halinde daha önce de yaptığımız gibi saha koşullarının iyileştirilmesi için kolları sıvamaya hazırız” dedi.

Soyer, Pymmes Park’la ilgili anlaşmanın bu sezon için geçerli olduğunu da hatırlatarak önümüzdeki sezon maçların oynanacağı sahanın belirlenmesine yönelik olarak takım yöneticileriyle bir dizi toplantı yapılarak yeni bir karar alınacağını belirtti.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin