Türk Veteranlar Ligi’nde dev transferler var

Rüstem İyikal, Mustafa Tezel, Yıldıray ve takımdan ayrılmaktan vazgeçerek  geri dönen Bülent'le.
Rüstem İyikal, Mustafa Tezel, Yıldıray ve takımdan ayrılmaktan vazgeçerek geri dönen Bülent’le.

 

Türk Ligi’nde takımların sahadaki mücadeleleri kadar, dışında ve özellikle transferlerdeki kapışmaları da ayrı bir renk katar.

Şimdi bu saha dışı mücadelesi henüz üçüncü yılında Londra Türk Veteranlar Ligi’nde de başlamış bulunuyor. Geçen yılın üç kupalı şampiyonu Yeni Boğaziçi ile bu sezonun yeni takımı Dumlupınar’ın saha dışındaki transfer kapışması büyük yankı yaratmış durumda.

Yeni Boğaziçi’nin en öenmli isimleri Mustafa Tezel, Yıldıray Karami ve Salih’in yanısıra iki de İngiliz oyuncusunun Dumlupınar’a geçmesi Veteranlar Ligi’ni karıştırdı.

Raşit Ant ile görülen Salih (solda), Dumlupınarlı oldu.
Raşit Ant ile görülen Salih (solda), Dumlupınarlı oldu.

SORUNLAR YAŞAMIŞLAR

Bu konuda ortaya çeşitli iddialar ortaya atılmakta. Dumlupınar yöneticisi Rüstem İyikal, Mustafa Tezel, Yıldıray ve Salih’le neredeyse çeyrek asıra yakın futbol dostluklarının olduğunu belirterek, “Sanırım Yeni Boğaziçi yöneticisi Osman Ercen’le bazı sorunlar yaşamışlar. Ayrılmak istiyorlardı. Ben de dostluk ilişkilerim nedeniyle onları Dumlupınar’a kazandırdım” dedi.

ERCEN’DEN PARA İDDİASI

Yeni Boğaziçi yönetici Osman Ercen, Veteranlar Ligi’ne Dumlupınar’la birlikte paralı transferlerin de girdiğini öne sürdü. Ercen, “Bu futbolcularla hiç bir zaman sorunum olmadı. Zaten Kıbrıs’tan yeni geldim. Gelir gelmez de bu transfer olayı gündeme geldi. Bunun tek nedeni paradır, başka bir şey olamaz” diye konuştu.

DAVET DUMLUPINAR’DAN GELİNCE

Transferde adı geçen futbolculardan Mustafa Tezel, transferlerinin nedeni hakkında fazla konuşmak istemezken, para konusunda ise “Para her zaman ihtiyaçtır”derken, “ Beni Yeni Boğaziçi’ne Yıldıray getirmişti. Ben de arkadaşım İngilizleri getirmiştim. Yeni Boğaziçi’nde Salih de bizim gibi bazı sorunlar yaşadığını ve durmak istemediğini söyleyince, bizi davet eden Dumlupınar’a gitmeye karar verdik. Olay bundan ibaret” diye konuştu.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin