Soma kurbanları için oynayacaklar

İngiltere'deki Fenerbahçeli taraftarların izleyeceği futbolculardan Dirk Kuyt, Dünya Kupası’nda Hollanda formasıyla başarılı bir performans sergilemişti.
İngiltere’deki Fenerbahçeli taraftarların izleyeceği futbolculardan Dirk Kuyt, Dünya Kupası’nda Hollanda formasıyla başarılı bir performans sergilemişti.
Sheffield United’ın Türk Direktörü Selahattin Baki.
Sheffield United’ın Türk Direktörü Selahattin Baki.

Soma’da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 301 madencinin anısına ve ailelerine destek olmak amacıyla Sheffield United ile Fenerbahçe 31 Temmuz Perşembe karşı karşıya gelecek.

Sheffield’deki Bramall Lane’de oynanacak karşılaşma saat 19.45’te start alacak. Maçı Türk kanalı D-Smart da naklen yayınlayacak.

BİLET ALMAK İSTEYENLER

Bramell Lane, Sheffield, S2 4SU adresinde bulunan 32 bin 702 kişi kapasiteli stattan maç öncesi bilet temin edilebilecek. Ayrıca Londra’dan maça gitmek isteyenler de İngiltere Fenerbahçeli’ler temsilcisi Abdullah Karayılan’ı 07956 343 294 numaralı telefondan arayarak, bilet bulabilecek.

SHEFFIELD UNITED’DAN ÖRNEK JEST

Konuyla ilgili olarak Sheffield gazetelerinden TheStar’a konuşan Sheffeld United’ın Türk Direktörü Selahattin Baki, teklifin bağlantıları bulunduğu için Fenerbahçe’ye kendisi tarafından yapıldığını belirtti. Fenerbahçe’nin anlamı büyük olan bu maç için herhangi ücret talep etmediğini söyleyen Baki, Sheffield United yönetiminin de Soma için bağışta bulunma kararı aldığını belirtti.

Sheffield bölgesinin maden ve ağır endrüsti bölgesi olmasına da dikkat çeken Selahattin, bölge halkının da Soma’ya duyarlı olduğunu söyleyerek, “Bu tür sosyal gerekçeler, maddi gerekçelerin de şüphesiz önündedir” dedi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin