Dumlupınar şampiyon oldu

Türk Toplumu Futbol Federasyonu Akol Properties 1. Ligi'nde, oyanan final maçında Dumlupınar Yeni Malatya Spor, rakibi Mehmetçik FC'yi mağlup ederek şampiyon oldu.

Haber ve Fotoğraflar: Cihan Şenlik

Bugün New River Sports Stadyumu’nda saat 14.00’te oynanan finan maçında Dumlupınar Yeni Malatya Spor, rakibi Mehmetçik FC’yi 2-1 yenerek şampiyonluğa adını yazdırdı.
Türk Toplumu Futol Federasyonu Akol Properties 1.Ligi’nde oyanan final maçını çok sayıda kulüp yöneticisi ve seyirci izledi.
2018-2019 şampiyonluk maçında, sezon boyunca iyi bir performans sergileyen iki takım için de çekişmeli geçti. Kısa bir süre önce LFA Challenge Cup’ta elde ettiği başarı ile kupayı kaldıran Dumlupınar Yeni Malatya Spor, bu sene evine şampiyonlukla dönerek iki tane kupa kazandı. Yıllardır başarılarıyla gündemden düşmeyen Dumlupınar Yeni Malatya Spor, New River Sports’ta gösterdiği performansla adını bir kez daha tarihe yazdırdı. İlk yarıda oldukça iyi bir performans gösteren Mehmetçik FC, rakibi Dumlupınar’a ilk golü alma fırsatı yakalayarak 1-0 öne geçti. İkinci yarıda Dumlupınar’ın hızlı atakları karşısında zayıf düşen Mehmetçik FC, iki gol yiyerek şampiyonluğa veda etti. Hakemin bitiş düdüğü ile Dumlupınar Yeni Malatya Spor 2-1 elde ettiği skor ile TTFF 2018-2019 şampiyonu oldu. Maçtan hemen sonra TTFF tarafından düzenlenen tören ile Dumlupınar Yeni Malataya Spor’ a şampiyonluk kupası ve Mehmetçik FC’ye ikincilik kupası taktim edildi.
Madalyalarını ve şampiyonluk kupasını alan Dumlupınar Yeni Malatya Spor, yöneticileri ile birlikte şampiyonluk sevincini yaşadılar.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.