Çelebi: Gençler Ligi ayağa kalkacak

Nazım Çelebi, en büyük hedefinin Türk Gençler Ligi’ni yeniden canlandırmak olduğunu söyledi.

Nazım Çelebi, en büyük hedefinin Türk Gençler Ligi’ni yeniden canlandırmak olduğunu söyledi.

Türk Toplumu Futbol Federasyonu (TTFF)’nun bu akşam yapılacak Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık yarışına katılacak olan Nazım Çelebi, “Bir” numaralı projesinin Gençler Ligi’ni ayağa kaldırmak olduğunu vurguladı. 2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında da başkan olarak TTFF’e hizmet veren Çelebi, “Veteran Ligi’nin peşine düşmekten gençlerimizi unuttuk. Sahalarımızda genç futbolcu kalmadı. Türk Ligi’nin geleceği de gençlerimizdedir. Federasyon balosunda bile genç futbolcularımızı görmüyoruz” dedi.

Bu konuda gençelere, ailelere, büyüklere ve gençlere önemli görevler düştüğünü kaydeden Çelebi, U14 ve U16 Liglerini yine eski günlerine döndürmek için herşeyi yapmaya kararlı olduğunun altını çizdi.Yeniden oluşturacakları gençler liginin sentetik sahalarda değil, çim sahalarda oynatılacağını da ifade eden başkan adayı Nazım Çelebi, “Gerçek futbol çim sahada öğrenilir. Bu nedenle gençlerimize bu imkanlar sağlanacaktır. Gençlerimizi futbola döndüreceğiz. Ipadlerle, akıllı telefonlarla günününü harcayan gençlerimize futbolu yeniden sevdireceğiz” şeklinde konuştu.

Federasyonun vakıf çalışmalarının tamamlandığını böylece alınacak yardımlarla gençlere daha iyi hizmet sunacaklarını kaydeden Nazım Çelebi, Türk Ligi 1. ve 2.Kümelerin yeniden organize edilerek çok seyircinin izlediği hale getirmek de istediklerini sözlerine ekledi. Çelebi, “Şu anda sahalarımızda seyirci yok.Hedefimiz liglerimizi eski atmosferine ulaştırmak 300-400 kişinin izlediği hale getirmektir” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin