Alevi Spor Akademisi Londra’da kuruldu

 

BRİTANYA Alevi Federasyonu’nun Enfield bölgesinde bulunan yeni binasına taşınması ile birlikte, buradaki spor faaliyeti yapılabilecek alanları değerlendirme kararı alarak, kendi bünyesinde bir spor akademisi kurulmasına imkan sağladı.

ASA (Alevi Spor Akademisi) olarak isimlendirilen akademinin kuruluş toplantısında akademi yöneticileri yaptıkları açıklamada İngiltere’de yoğun olarak futbola bir ilgi olduğunu, akademi içerisinde futbol ile ilgili bir yapılanma olacağını ancak asıl kuruluş amaçlarının sporun her alanında faaliyet göstermek olduğunu belirttiler.

Farklı spor dallarında faaliyet göstermek istediklerini ve bu konuda çalışmalara başladıklarını belirten akademi yetkilileri tesis içinde 40 dönüm arazi üzerine kurulan BAF Enfield yerleşkesinde halı sahalar ve kapalı spor salonlarının yapımı için gerekli projelerin hazırlanmaya başlandığını açıklandı. Akademi çerçevesinde engelli insanlarımızın da yararlanması amacı ile özel spor imkanları sunmayı planladıklarını belirten yöneticiler, tesislerin gelecek yıla hazır olmasını beklediklerini ifade ettiler.

Great Cambridge Rd, Enfield N9 9LE adresinde bulu­nan Britanya Alevi Federasyonu (BAF) merkezinde düzenlenen basın açıkla­masında ilgili spor dalları ile ilgili talep ve kayıtları aldıklarını, çocuk ve genç takımlarda yer almak isteyenlerin 07702684857 numaralı telefondan Levent Hoca’ya ve diğer tüm bilgiler için ise Britanya Alevi Federasyonu’nun 02082458482 numaralı telefonunu arayabilecekleri belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.