2018 Londra CONIFA kura çekimi Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşti

BAĞIMSIZ Futbol Dernekleri Federasyonu (CONIFA) Dünya Futbol Şampiyonası, 2018 CONFA Genel Sekreteri Kuzey Kıbrıs’taki genel kurultayı çerçevesinde geçen hafta devam etti.

BAĞIMSIZ Futbol Dernekleri Federasyonu (CONIFA) Dünya Futbol Şampiyonası hazırlıkları, 2018 CONFA Genel Sekreterinin başkanlığında Kuzey Kıbrıs’taki genel kurultayı çerçevesinde geçen hafta devam etti. Şampiyonanın grup kuraları da çekildi.

31 Mayıs Perşembe ile 9 Haziran Cumartesi günü Londra’da yapılacak olan Dünya Futbol Kupası, beş kıtadan 16 takımın futbol, ​​kültür ve uluslararası anlayışa uygun çeşitli bir eğlencelikle buluşması için hazırlandığı belirtildi.

Birinci grup, Somali’nin bir bölgesi olan Barawa’yı, Birleşik Devletler’in ve Kanada’nın coğrafi bölgesi Ellan Vannin’e (Isle of Man), Tamil Eelam’a ve Cascadia’ya katılacaklarını göreceği söylendi.

İkinci grup, savunmasız şampiyon Abhazya’yı ve 2017 CONIFA Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Kuzey Kıbrıs’ı ve kısmen tanınan devletleri Felividek ile Macaristan’ın yaşadığı Slovakya bölgesi ve Tibet’i bir araya getiren “ölüm grubu” olarak nitelendirildi.

Üçüncü grup, İtalya’nın bir bölgesinden Avrupa şampiyonu Padania, Romanya’nın Macar kısmı olan Szekick Land, Pasifik Ülkesi Kiribati ve Zimbabve’nin bir alanı olan Matabeleland, ile bir araya geldiği ifade edildi.

Son olarak, dördüncü grup ise, 2016 Dünya Futbol Şampiyonası koşucularını, Japonya’nın Batı Korelilerinden olan Panjab’ı ve CONIFA’nın en yeni üyelerinden Kabylia’yı Kuzey Afrika’nın bir bölgesini temsil eden ülkelerden bir araya getirecek.

CONIFA Başkanı Per-Anders Blind, “Henüz en büyük turnuvamız olacağı konusunda heyecanlıyız” dedi ve  “Beraberlik bazı ilginç ve alışılmadık karşılaşmalar sağlamıştır ve eminim ki tüm oyunların Londra’nın temin edeceğinden eminiz” diyerek ekledi.

CONIFA Genel Sekreteri Sascha Düerkop yapmış olduğu açıklamada, “Londra 2018 için düzenlemeler iyi ilerliyor” dedi. “Biletler yakında satışa çıkacak ve yakında büyük turnuva sponsorlarını, stadyumları ve ilişkili etkinliklerini duyuracağız, CONIFA hikayesini futbolun ana sayfasına getirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

CONIFA, FIFA dışındaki takımlar için, devletler, fiili eyaletler, bölgeler, azınlık grupları ve spor izolasyon bölgelerini de içine alan uluslararası bir futbol federasyonudur.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.