Ünlü tenisçi Boris Becker Londra’da iflas etti

Birbirinden büyük tenis turnuvalarında şampiyonluğu bulunan Dünya’nın en ünlü tenisçilerinden biri olan eski Alman tenisçi Boris Becker’in Londra’da görülen davasında iflas kararına varıldı.

İngiltere’de birçok basın kuruluşunda çıkan haberlere göre aldığı borcu ödemediği gerekçesiyle Londra merkezli bir banka tarafından iki yıl önce açılan davanın görülen son duruşmasında, mahkeme 49 yaşındaki Becker’in iflasına karar verdi.

Görülen duruşmada hakim, yüksek miktardaki borcun ödenebileceğine dair ikna edici bir durumun bulunmadığını gerekçe gösterdi. Becker’in avukatlarının ek süre talebini ise reddetti.

Kariyeri boyunca 6 slam turnuvası kazanan, 17 yaşında Wimbledon Tenis Turnuvası’nda tek erkeklerde zafere ulaşan ve turnuvanın tarihine “en genç şampiyon olarak adını kazıyan Becker, Wimbledon’da 3, Avustralya Açık’ta 2 ve ABD Açık’ta bir kez şampiyonluk kupasını evine götürmeyi başarmıştı.

Son dönemde Novak Djokovic’in yaklaşık 3 yıl kadar antrenörlüğünü yapan Becker, Sırp tenisçi ile Aralık ayında yollarını ayırmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.