Balıkçıoğlu Kabare Tiyatrosu 15 Mayıs’ta sahnede

Tiyatro 1

Balıkçıoğlu Kabare Tiyatrosu’nun bu yıl sahneye koyacağı ‘Atma Recep da Din Gardaşıyık’ adlı iki perdelik komedi tiyatrosu, 15 Mayıs 2016 Pazar günü sahnelenecek. Palmers Green St Monica’s Hall’da (1 Stonard Road, London N13 4DJ) iki kez oynanacak olan oyun, aynı gün saat 15.30 ile 19.30’da sahne alacak.

Oyunun tüm hazırlıklarının tamamlandığını, bilet satışlarının devam ettiğini ve oyuna geçmiş yıllarda olduğu gibi büyük ilgi gösterileceğine emin olduğunu belirten oyunun yazar ve yönetmeni Osman Balıkçıoğlu, “Londra’daki sevenlerimizi yeniden kahkahaya boğmaya hazırlanıyoruz. Çok büyük bir heyecan ve şevkle çalışıyoruz. Salonu dolduracak olan tiyatro severlere neşe ve kahkahalarla dolu bir gün yaşatmaya kararlıyız.” dedi. Aynı oyunun 29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 15.30’da ayrıca Güney Londra’da da sahneleneceğini belirten Balıkçıoğlu, bunun da Rauf Raif Denktaş Türk Okulu’nun organizasyonunda gerçekleşeceğini belirtti. Güney Londra’da oynanacak oyun, Rauf Raif Denktaş Türk Okulu’nun tiyatro salonunda (Blackfen School for Girls, Sidcup, Bexley DA15 9NU) sahnelenecek.

Tiyatro 2 Tiyatro 4

Kuzey Londra Palmers Green’deki oyun için son kalan biletlerden almak isteyenler Osman Balıkçıoğlu’nu 07985 184 160 veya Artun Gökşan’ı 07714 328 786 numaralı telefonlardan arayabilirler. Güney Londra’daki oyuna gitmek isteyenler ise biletlerini Rauf Raif Denktaş Türk Okulu yöneticileri Elmaziye Durmuş (07930 461 765) veya Ahmet Durmuş’tan (07940 328 814) temin edebilirler. Osman Balıkçıoğlu yönetiminde ikinci oyunlarını sahneye koyan Balıkçıoğlu Kabare Tiyatrosu, Lefkoşa’dan Londra’ya göç eden ‘Samanbahçalı Recep’ ve ailesinin yaşadığı traji-komik olayları ele alıyor. Oyunda Osman Balıkçıoğlu’nun yanı sıra Hüsnü Kişi, Artun Gökşan, Fatma Kemal, Ayhan Niyazi Korel, Fatma Çağın ve küçük Şadiye Balıkçıoğlu rol alıyor. Kabare Tiyatrosu olarak, ‘Kıbrıs Çeşitlemeleri’ adlı 4 perdelik ilk oyunlarını 2015 yılında 2 kez Kuzey Londra, bir kez Güney Londra, 4 kez de Kuzey Kıbrıs’ta sahneye koyan Balıkçıoğlu ve ekibi büyük beğeni toplamıştı. ‘Atma Recep da Din Gardaşıyık’ 15 Mayıs’ta sahne alacakken usta tiyatrocu Osman Balıkçıoğlu ise bu kez ‘Samanbahçalı Recep’ tiplemesiyle kendilerini izlemeye gelenleri yine kahkahaya boğacak.

Tiyatro 3

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin