Cranberries’in solisti Dolores O’Riordan hayatını kaybetti

İrlandalı ünlü rock grubu The Cranberries’in solisti Dolores O’Riordan’ın 46 yaşında Londra’da hayatını kaybettiği belirtildi.

İrlanda devlet televizyonu RTE O’Riordan’ın kayıt yaparken aniden yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Londra polisi sözcüsü, polisin Park Lane’de yerel saatle 09.05’te bir otele çağırıldığını ve 40’larının ortasında bir kadının olay yerinde hayatını kaybetmiş olduğunu kaydettiklerini açıkladı.

İrlandalı grup 1990’lı yıllarda “Linger” adlı şarkıyla meşhur olmuş ve 40 milyondan fazla albüm satmıştı.

Cranberries Türk dinleyiciler tarafından da özellikle “Zombie” adlı şarkısıyla tanınıyordu.

2017’de Avrupa, İngiltere ve ABD turnesi yapacağını açıklayan The Cranberries, Mayıs 2017’de O’Riordan’ın sağlık sorunları nedeniyle turneyi yarıda kesmek zorunda kalmıştı.

Grubun resmi internet sayfasında, O’Riordan’ın sırtıyla ilgili sorun yaşadığı açıklanmıştı.

O’Riordan 20 Aralık’ta grubun Facebook sayfasından attığı mesajda “Herkese selamlar. İyi hissediyorum. Aylar sonra ilk konserime haftasonu New York’taki Billboard Yılbaşı partisinde çıktım. Çok keyif aldım. Tün hayranlarımıza mutlu Noeller” yazmıştı.

7 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olan O’Riordan, 12 yaşından bu yana kendi şarkılarını yazıyordu. O’Riordan’ın 3 çocuğu bulunuyor.

The Cranberries’in 1993’te çıkan ilk albümleri ‘Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?’ dünya çapında 40 milyondan fazla satmıştı. (BBCTÜRKÇE)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin