Ezo Sarıcı’dan bir başarı daha

ANTONIO Vivaldi’nin “Dört Mevsim” (Four Season) adlı ünlü keman konçertosunun Kış (Winter) bölümünü yorumlayan Ezo Sarıcı, Hatfield’de ayakta alkışlandı.

İngiltere’deki özel yeteneğe sahip gençleri destelemek için çalışan Future Talent adlı vakfın özel davetlisi olarak 28 Eylül Perşembe günü, Hatfield House’daki Queens Hall’de sahneye çıkan Ezo Sarıcı, kemandaki teknik hakimiyetiyle dikkat çekti.

Hatfield House Chamber Music Festival’i kapsamında düzenlenen konserde Ezo Sarıcı’ya İngiltere’nin en iyi müzik konservatuarından biri olan Purcell School’un Yaylı Çalgılar Orkestrası eşlik etti.

1725 yılında bestelenen “Dört Mevsim” aynı zamanda Barok müzik ve klasik müzik repertuarının en ünlü örnekleri arasında yer almakta. Adını aldığı mevsimlerin (İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış) özelliklerini yansıtan keman konçertosunun yüksek perdelerdeki notalarla en enerjik ve zorlu bölümü olan Kış bölümünü yorumlayan Ezo, henüz 12 yaşındayken 8 Nisan 2014’de New Virtuosi 5th Anniversary Gala Concert kapsamında Royal College of Music – Amaryllis Fleming Concert Hall’de aynı konçertonun İlkbahar bölümünü de solo olarak icra etmişti.

YAKIN GELECEKTEKİ KONSERLER

16 Kasım Perşembe günü ikinci resitali için Marlow’a davet edilen Ezo Sarıcı,  Bach, Beethoven, Enescu ve Saint-Saens gibi bestecilerin keman için yazılmış eserlerinden örnekler sunacak.

İki yıl önce Marlow Musıc Festival’indeki yarışmada birinciliği elde eden Sarıcı, aynı yarışmada ayrıca Most Ourstanding String Player ve Most Commited Performer ödüllerine de layık görülmüştü. Marlow’daki ilk resitali sonrasında ise “Marlow tarihinde resital veren müzisyenler arasında en yüksek performansı sergileyen genç yetenek” olarak değerlendirilerek, izleyicilerle kurduğu yüksek ve sıcak diyalogla ‘doğuştan yorumcu’ övgüsüyle haberlerde yer almıştı.

30 Kasım Perşembe günü ise Katharine, Duchess of Kent’in düzenlediği özel konsere de davet edilen Ezo Sarıcı, Future Talent’in genç yetenekleriyle sahneye çıkacak. Mayfair’deki tarihi konser salonu St George’s Hanover Square’da gerçekleşecek olan konserde final müzisyeni olarak seçilmesinden dolayı ayrı bir gurur sebebimiz olacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin