Kaligrafi kursları yeniden başlıyor

Kaligrafi_Kursuİngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, 16 Nisan Pazartesi günü Kaligrafi kursu başlatacağını duyurdu.

Başlangıç seviyesi Kaligrafi kursuna katılmak isteyenlerin Çarşamba akşamları 17:30 – 19:30 saatleri arasında Cemevi’nde bulunmaları gerektiği kaydedildi.

Kaligrafi eğitimini  veren  sanatçı Nilgün Baklacı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sizleri, unutulmaya yüz tutan bir sanat dalı olan Kaligrafi ‘Güzel yazı yazma sanatı’ nı öğrenmeye davet ediyorum. Sizler güzel bir hobi edinirken, aynı zamanda; yazınıza estetik katacak, sabır ve dikkatle güzel yazı yazma sanatını öğrendiğinizde kendinize yeni bir iş alanı da olusturmuş olacaksınız.”

KALİGRAFİ NEDİR?

Kaligrafi, latin harflerini kullanarak estetik yazı yazma sanatıdır. Kaligrafide amaç değişik motifler kullanarak yazıyı olduğundan farklı bir kimliğe büründürmektir. Genellikle dik ve yatay çizgilerden oluşan latin harflerini simetrik bir şekilde kağıda dökmek genel unsurlardır. Sabır, dikkat ve yeterli zaman ayırarak herkesin öğrenebileceği bir sanat dalıdır.

Eğitmen Nilgün Baklacı, ‘Kursumuza gelen öğrencilere, kaligrafinin ne anlama geldiğini, nasıl ve hangi materyaller kullanılarak kaligrafinin yazıldığını ilk derslerden itibaren anlatıyoruz. Dersler ilerledikçe  malzemelerin tanıtımı, nasıl kullanacakları, yazı yazma stilleri ve teknikleri uygulamalı olarak ve ayrıca ilerde bu işten nasıl kazanç elde edeceklerini öğretiyoruz’ şeklinde konuştu.

Güzel yazı yazmanın insanın kendisine gösterdiği saygı olduğunu belirten Baklacı,  ‘Kaligrafi sanatının amacı da insanların daha estetik ve dekoratif yazabilmelerini ve istedikleri mesajı verebilmelerini sağlamaktır’ dedi.

Kursa katılmak isteyen kursiyerlerin, 0782 551 7933 numaralı telefondan eğitmen Nilgün Baklacı ya da 0781 690 8465’dan Cemevi eğitim sorumlusu Zeynep Hanım ile iletişime geçebilecekleri belirtildi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.