Londra’da Karadeniz rüzgarı esecek

Karadeniz müziğinin temsilcileri Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu, Zeynep Başkan, Resul Dindar ve Metin Öztem 19 Nisan’da Londra’da, Karadeniz rüzgârı estirecek.

selcukbalci

Karadeniz’e gönül vermiş sanatçıların sahne alacağı büyük konser 19 Nisan’da Wood Green’deki Dominion Center’da yapılacak. Büyük konserde Karadeniz’in ünlü sanatçıları Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu, Zeynep Başkan, Resul Dindar ve Metin Öztem gibi usta isimler Londra’daki müzikseverlerle buluşacak.

İlk albümü “Patika” ve geçen yaz çıkan ikinci albümü Mila’dan en sevilen şarkıları seslendirecek olan Selçuk Balcı, “Dağların Karı Yetmez”, “Hani Sevduğum Hani”, “Beni Düşünmedun Mi?” gibi son yılların en çok dinlenen, internette milyonlarca kez tıklanan türkülerini sevenleri için seslendiriyor.
Karadeniz müziğinin yenilikçi ismi Niyazi Koyuncu da aynı gecede müzikseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Karadeniz müziğinin efsane ismi Kazım Koyuncu’nun kardeşi olarak dünyaya gelen Niyazi Koyuncu, Karadeniz’in renkliliği, yöre halkından duyduğu ezgiler ve gözlemlediği kültürlerle müziğinin bugünkü altyapısını oluşturmuştur. Daha önce Lazca ‘karanlıktaki ışık’ anlamına gelen “Seritana” adlı etnik müzik grubunu kuran ve grubun solistliğini yapan Niyazi Koyuncu, sanatın en çok sokakta var olduğuna inanmış ve buradaki gerçeklikten beslenmiştir.

‘Dev Sanatçılarla Karadeniz Şöleni’ kapsamında ayrıca bölge müziğinin çok sevilen isimleri Zeynep Başkanı, Resul Dindar ve Metin Öztem de sevenleriyle buluşacak.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin