Ziynet Sali Londra’yı sallamaya geliyor

KIBRISLI sevilen şarkıcı 6 Mayıs Pazar günü Londra’daki 02 Forum Kentish Town’da dinleyenleriyle bu özel gecede bir araya gelecek.

KIBRISLI sevilen şarkıcı 6 Mayıs Pazar günü Londra’daki 02 Forum Kentish Town’da dinleyenleriyle bu özel gecede bir araya gelecek.

Kendi şarkılarının yanı sıra, repertuvarına yeni şarkılar da ekleyeceğini açıklayan Sali, konser boyunca çeşitli sürprizleri olacağının da müjdesini verdi.

İngiltere’de ilk kez konser verecek olmanın heyecanını yaşayan Sali, Londralı sevenlerine bir mesaj göndermeyi de ihmal etmedi. Sali mesajında “En güzel şarkılarımla 6 Mayıs Pazar günü O2 Forum Kentish Town’da olacağım. Ben çok heyecanlıyım. Bu heyecanımı sizinle de paylaşmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

ZİYNET SALİ HAKKINDA

1975 yılında Kıbrıs’ın Girne şehrinde dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte gittiği İngiltere’nin Manchester şehrinde hayatının ilk yıllarını geçirdi. 6 yaşında yeniden Kıbrıs’a dönerek eğitimini burada tamamladı. Lise eğitimi sırasında Kıbrıs Türk Federe Devleti Kültür Bakanlığı Klasik Türk müziği korosunda görev aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı bölümündeki eğitimini dördüncülük unvanı ile tamamladı.

2001 yılında ilk albümü Ba-Ba ile adını geniş kitlelere duyurmayı başaran Sali, yıllar içinde Türkçe şarkılardaki başarısını Yunanca ve İngilizce şarkılarda da göstermeyi başardı.

2017 yılında çıkardığı İngilizce şarkısı ‘Magic’in elde ettiği başarının ardından 5 şarkılık yeni bir İngilizce albüm hazırlığında olan Sali, pop müziğin güçlü isimleri arasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin