Ban Ki-moon iki liderden memnun

Portrait of SG

BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un, kapsamlı müzakerelerde sağlanan ilerlemeden memnuniyet duyduğu ve iki liderin çözüm kararlılığı ve bağlılığından cesaretlendiği açıklandı.

BM Sözcülüğü, Ban’ın, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile bugün New York’ta yaptığı görüşmeden sonra yazılı açıklama yaptı.

Genel Sekreter Ban’ın, bugün, Kıbrıs Türk toplumunun lideri Mustafa Akıncı ile görüştüğü ve Ban’ın Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin kolaylaştırıcılığında devam eden müzakerelerdeki ilerlemeyi konuştuğu belirtilen açıklamada, Ban’ın geçen bir yıl içinde sağlanan ilerlemeden ve liderlerin 14 Eylül’deki ortak açıklamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiği kaydedildi.

Açıklamada, Kıbrıslı iki liderin çözüm için gösterdiği kararlılık ve bağlılığın; görüşmelerdeki karşılıklı güven, kararlılık ve iyi niyet ortamının da Ban’ı cesaretlendirdiği belirtildi.

ÜÇLÜ ZİRVEDE BUGÜN BULUŞUYORLAR

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Lider NikosAnastasiadis’in New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile yapacağı bugünkü görüşmenin saati belli oldu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Lider NikosAnastasiadis’in New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile yapacağı görüşmenin saati belli oldu.

Buna göre görüşme New York saati ile 11.00-11.45 saatleri (Kıbrıs saati ile 17:45- 18:30) arasında yapılacak.

Görüşme New York’ta BM Genel Merkezinde 38.katta gerçekleştirilecek. (Kıbrıs Postası)

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.