İngiltere’nin Avrupa Bakanı Kıbrıs’ta

duncan460_1461348c

İngiltere’nin Avrupa’dan Sorumlu Bakanı Alan Duncan, Kıbrıs’ta temaslarda bulunacak. Duncan 3 gün sürecek temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bir araya gelecek. Cumhubaşkanı Akıncı, Alan Duncan’ı bugün saat 10:00’da kabul edecek.

Duncan, Adaya gelişi öncesinde yaptığı açıklamada ülkesinin Kıbrıs’la güçlü bağları bulunduğunu belirterek, “Birleşik Krallık, mevcut barış sürecini desteklemektedir ve Kıbrıs’a barışın gelmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır. Bu süreçteki taraflarla bir araya geleceğim için sabırsızlanıyor ve her iki liderin de çabalarını destekliyorum. Anastasiadis ve Akıncı’nın liderliklerini ve cesaretlerini takdir ediyorum” dedi. (KıbrısHaber.com)

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.