Kıbrıs’ta Rum hükümeti karantinaya alındı

Koronavirüs salgını Kıbrıs’ın güneyinde cumhurbaşkanlığı sarayına sıçradı.

Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki vaka sayıları son günlerde artarken, en az bir bakan ve iki cumhurbaşkanlığı sarayı çalışanında virüs tespit edildi. Bu gelişmenin ardından Lefkoşa’nın güneyindeki tarihi cumhurbaşkanlığı sarayında alarm verildi. Bugün yapılması beklenen bakanlar kurulu toplantısı iptal edildi, çok sayıda bakan da kendisini izole etmeye başladı.

İKİ BAKAN DAHA KARANTİNADA

Son bilgilere göre, an itibarıyla Tarım Bakanı Kostas Kadis Covid-19 virüsüne yakalanmış durumda. Kadis Twitter hesabından karantinaya girdiğini duyurdu. Rum basınıysa, bu gelişme öncesinde Kadis’in birçok hükümet yetkilisiyle biraraya geldiğini ve adanın bazı noktalarına ziyaretler gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

Öte yandan, Kadis’in yanı sıra içişleri ve ulaştırma bakanları da kendilerini karantinaya aldıklarını açıkladı. Bu iki bakanın yakın çevresinde de korona saptanmış durumda. Rum basını, en az iki cumhurbaşkanlığı çalışanında da korona tespit edildiğini yazdı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA TÜM ÇALIŞANLARA TEST

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis’e yapılan PCR testinin sonucunun ise negatif çıktığı aktarıldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarıysa, ilerleyen saatlerde vaka sayısının artmasından endişe ediyor. Hükümetin birçok etkinliği ve faaliyeti askıya alınırken, cumhurbaşkanlığının tüm çalışanları PCR testine tabi tutuluyor.

RUM ORDUSUNDA ALARM

Virüsün orduya da sıçradığı, Rum Milli Muhafız Ordusu Komutanı’nda korona tespit edildiği belirtiliyor. Duvar’a ulaşan son bilgilere göre, Kıbrıs Savunma Bakanlığı yetkilileri vaka sayısının artışından endişe ediyor.

Rum tarafı ayrıca, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kıbrıs-Yunanistan-İsrail askeri işbirliği görüşmeleri sonrasında, koronanın üç ülkeden birçok yetkiliyi etkilemiş olabileceği olasılığı üzerinde de duruyor.

ATİNA: BAŞPİSKOPOS İERONİMOS KORONAYA YAKALANDI

Yunanistan’da ise Bağımsız Yunanistan Kilisesi’nin lideri Başpiskopos İeronimos da koronaya yakalandı. İereonimos Atina’da yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.