Kıbrıslı Tanya, MasterChef final turunda

KKTC’nin genç şeflerinden Tanya Kilitkayalı katıldığı Masterchef Türkiye yarışmasında 2. turu da geçti. Tanya Kilitkayalı ikinci turda yaptığı soğuk çorba ile şeflerin beğenisini kazandı.

TV8’de yayınlanan MasterChef programında ilk turda 3 jüriden de tam puan alarak bir üst turda yarışmaya hak kazanan Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü mezunu Kıbrıslı Tanya Kilitkayalı, üçlü duellolarda rakiplerini geride bırakarak final turunda yarışmaya hak kazandı.

Gazpacho (Soğuk İspanyol Çorbası) tarifini diğer rakiplerinden daha başarılı şekilde yapan Tanya, hem finalde yarışmaya hak kazandı hem de MasterChef jürisinden övgüler aldı.

Mastefchef yarışmasının final turuna katılmaya hak kazanan isimlerden biri de Tanya Kilitkayalı oldu. Tanya Kilitkayalı ikinci tur elemelerinde, Aycan ve Tezel ile yarıştı. İlk elenen İsmail Tezel Çotuk oldu. İkinci elenen isim ise Aycan Afacan oldu. Yarışmanın eleme aşamasını kazanan isim ise Tanya oldu. Tanya, Gazpacho yani soğuk çorba yemeğiyle şeflerin beğenisini kazandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.