Rusya’dan Kıbrıs Cumhuriyeti’ne: ‘Türkiye ile görüşmelere aracılık etmeye hazırız’

Rusya Dýþiþleri Bakaný Sergey Lavrov

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne, Doğu Akdeniz’deki doğalgaz sondajı geriliminin dindirilmesi için Moskova’nın, Türkiye ile görüşmelere aracılık etmeye hazır olduğunu söyledi.

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades ile Lefkoşa’da görüşen Lavrov, “Türkiye ile ilişkileriniz söz konusu olduğunda, pragmatik olarak karşılıklı çıkarlar temelinde ve uluslararası hukuka uyumlu, adil karar arayışında diyaloga teşvik etmeye hazırız” dedi.

Anastasiades de daha sonra düzenlediği basın toplantısında “Rusya, Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıracak herhangi bir adımın kabul edilemeyeceğini belirtiyor” diye konuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.