Uluçay: “Bedelli Askerlik Yasasında değişikliğe ihtiyaç var”

Bedelli Askerlik Yasasında da özellikle Covid-19 tedbirleri çerçevesinde bir dizi değişiklik yapılmasına ihtiyaç olduğunu ifade eden Meclis Başkanı Uluçay, bu konuda hazırlanan tasarının komitede ivedilikle ele alınacağını söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, ülke için elzem ve önemli konularda daha hızlı hareket etmek gerektiğini, kararsızlık değil aksine gereken iradenin ortaya konarak kararlılık göstererek adım atılması gerektiğini vurguladı.

Uluçay, özellikle bu dönemde sağlıkla ilgili düzenlemelerin acilen ele alınması ve bitirilmesi gerektiğini ifade ederek, bunun ekonomi ve turizme de olumlu yansıyacağını, ayrıca bugünden alınacak önlemlerin bu yıldan çok 2021 ve 2022 yılları için önem taşıdığına ve elzem olduğuna işaret etti.

“BEDELLİ ASKERLİK YASASINDA DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ VAR”

Bedelli Askerlik Yasasında da özellikle Covid-19 tedbirleri çerçevesinde bir dizi değişiklik yapılmasına ihtiyaç olduğunu ifade eden Uluçay, bu konuda hazırlanan tasarının komitede ivedilikle ele alınacağını söyledi.

Uluçay, ülkenin ihtiyaçları ve olanakları çerçevesinde en iyi şekilde Meclisin olağanüstü birleşim formatındaki toplantılarında yasalaştırmaya çalışılacağını kaydetti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.