KKTC’de kaçmaya çalışan 2 Suriyeli mülteci vuruldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) sabah sıralarında Güzelyurt Yayla köyü sahiline çıkmaya çalışan 20’si erkek, 3’ü kadın ve 7’si çocuk olmak üzere toplam 30 Suriye uyruklu mülteci tespit edildi.

Sahil Güvenlik ekiplerinin aldığı ihbar doğrultusunda polis ile iş birliği içinde gerçekleştirilen operasyonda, iki Suriyeli kaçmak isterken polis tarafından vuruldu.

İki Suriyeli yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Mültecilerle birlikte, tekneyi kullanan 2 kaptan da tutuklandı.

Söz konusu iki kişinin sağlık durumlarıyla ilgili Kıbrıs Postası’na bilgiler veren Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sonuç Büyük, 49 yaşındaki V.D. ile 50 yaşındaki M.S’nin, “ateşli silah yaralanması” şikayetiyle; önce Güzelyurt Sağlık Merkezi’ne, arından ambulansla saat 07.40 sıralarında Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildiklerini ifade etti.

BİRİ KALÇASINDAN, BİRİ KOLUNDAN VURULDU

Dr. Büyük, V.S. isimli şahsın kalçasından, M.S. isimli şahsınsa sol kolundan kurşunla vurularak yaralandığını ifade etti.

Her iki kişinin de PCR testlerinin yapıldığını, test sonuçları çıkana kadar gözlem altında tutulacaklarını belirten Büyük, sonuçların çıkmasının ardından ortopedi servisine yatırılacaklarını kaydetti.

Büyük, her iki şahsın da sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti.

POLİS: “ÖNCE HAVAYA UYARI ATIŞI YAPILDI, KAÇMAYA DEVAM ETTİLER”

Öte yandan Polis Basın Subaylığı, vurulan 2 gömenle ilgili yazılı açıklama yaptı, söz konusu şahısların “polisin dur emrine uymadıkları ve havaya açılan uyarı atışına rağmen kaçmaya devam ettikleri ve bunun üzerine açılan ateş sonucu hafif şekilde yaralandıkları” ifade edildi.

Polisten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu sabah Yayla sahiline çıkan göçmenlerden ikisi, polisten kaçmaya başlaması ve polisin dur emrine uymamaları sonucu, tabanca ile önce havaya açılan uyarı atışına rağmen kaçmaya devam etmeleri üzerine açılan ateş sonucu hafif şekilde yaralanmışlardır. Yaralı göçmenler kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından müşahede altına alınmışlardır.  Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.”

BRT: “1 KİŞİ ARANIYOR”

Öte yandan BRT, olay yerinden kaçan bir başka kişinin ise arandığı duyurdu, kaptanların yarın Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkartılacağı öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.