KKTC’de 75 gün sonra 4 yeni vaka

Koronavirüs vakasının 75 gündür rastlanmadığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 1 Temmuz’da kapıların açılmasından ardından 4 vaka tespit edildi.

Koronavirüs vakasının 75 gündür görülmediği KKTC’de 1 Temmuz’da kapıların açılmasının ardından 4 yeni vaka tespit edildi.

KKTC Sağlık Bakanlığı, halka “mesafe kurallarına uyalım, maskemizi takalım ve temizliğimize dikkat edelim” uyarısında bulundu.

Özel uçak seferleri durduruldu

KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli de, yurtdışından gelen vakalar ile ilgili titiz bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Vakaların hakla buluşmaması noktasında çabalıyoruz” dedi.

KKTC Ulaştırma Bakanlığı da, 6 Temmuz’a kadar ülkeye yapılacak özel uçakseferlerinin durdurulduğunu belirtti.

Öte yandan, KKTC’de 1 Temmuz’da ülkeye uluslararası uçuşlar başlatılmıştı. Türkiye’den KKTC’ye gidenler, PCR test sonuçlarını yanlarında götürmek zorunda. Ayrıca, KKTC’de de yeni bir PCR testi yaptırma zorunluluğu var.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.