Rum Kesimi’nde evi olmadığı için sokakta yaşayan İngiliz kurtarıldı

Kıbrıs’ın güneyinde, evi olmadığı için Akama bölgesinde erişilmesi zor olan bir bölgede, dallardan ve ağaçlardan yaptığı derme çatma bir kulübede yerde yaşayan 62 yaşındaki bir İngiliz’in, bölgede yürüyüş yapan bir kişi tarafından kötü bir durumda olduğunun tespit edilmesinin ardından, hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Rum polisinin yaptığı ilk araştırmalardan, bahse konu kişinin buraya kendi isteğiyle gittiği ve yaşadığının ortaya çıktığını yazan Fileleftheros, adamın, normal şartlar altında hayatını devam ettirecek ekonomik durumu olmadığını söylediğini iletti.

Adamın bölgede yürüyüş yapan İngiliz bir kadın tarafından susuz, uzun süredir aç ve kötü fiziksel durumda tespit edildiği ve kadının durumu polise bildirdiği belirtildi.

Politis ise haberinde, 62 yaşındaki İngiliz için geçtiğimiz Pazar günü akşamüzeri kurtarma operasyonu düzenlendiğini belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.