KKTC’de hükümet kurma yetkisi Tatar’a verildi

CTP – DP – HP – TDP koalisyon hükümetinin dağılmasının ardından KKTC’de hükümet kurma yetkisi bugün UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’a verildi.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile bugün öğle saatlerinde Cumhurbaşkanlığı’nda görüşen KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, görevi Tatar’a devrettiğini basın önünde açıkladı.

Şu anki duruma göre hükümet çalışmalarına başlayacak olan UBP’nin hangi parti veya partilerle koalisyon ortağı olacağı henüz belli değilken, UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın, ilk olarak CTP ile ardından da HP ile görüşeceklerini aktardığı ve her şeyin mümkün olduğunu söyleyerek karşılıklı pazarlıkların da önemine vurgu yaptığı belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.