Rigby’nin katillerine ömür boyu

rigby

22 Mayıs tarihinde Woolich’te Lee Rigby isimli İngiliz askerin öldürülmesiyle ilgili olarak yargılanan zanlılara ömür boyu hapis cezası verildi. Rigby’i öldürdüğü için yargılanan ve olay günü elinde kanlı bir bıçakla görüntüleri ülkeyi şok eden zanlılardan Michael Adebolajo’yu ömür boyu hapis cezasına çarptıran mahkeme, diğer zanlı Michael Adebowale’yi de minimum 45 yıl hapis cezasına mahküm etti.

Hakim Justice Sweeney’in kararını açıkladığı sırada ‘Allahü ekber’ diyerek bağırmaya başlayan zanlılar, güvenlik görevlileri tarafından zor kullanılarak salonun dışına çıkarıldı. Sanıklar hakimim ‘Siz İslam’a ihanet ettiniz, yaptığınızın inancınızda yeri yok. Bu ülkeye çok şey vermiş Müslümanlara ihanet ettiniz” sözlerine bağırarak “Yalan söylüyorsun. Sen ve ABD asla güvende olmayacaksınız” yanıtını verdi.

Mahkeme salonunda bulunan Rigby’nin yakınları olanları gözyaşları içerisinde izlerken Hakim bağırmaya devam eden sanıklara, “ Er Rigby, yaptığınızı hakedecek hiçbir şey yapmadı. O sırada olay yerinde bulunan ve Rigby’e yardımcı olmaya çalışan kadının aksine, iğrenç davranışlarda bulundunuz” dedi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.